Dodawanie pracowników

Dodanie pracowników do systemu jest jedną z pierwszych istotniejszych czynności, którą należy
wykonać. Można tego na dwa sposoby:

  • Dodanie ręczne pracownika
  • Import listy pracowników 

Dodanie ręczne pracowników jest bardzo proste i intuicyjne. 

Ścieżka funkcjonalności: pracownicy, lista pracowników, dodaj pracownika.

Po wejściu w opcję, dodaj pracownika zaczynamy proces uzupełniania danych pracownika. 

Zaczynamy od Danych podstawowych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail, stanowisko, grupa czy też dodatkowo zmiana oraz schemat akceptacji. 

Następnie przechodzimy do Informacji dodatkowych w których uzupełnimy takie dane jak przypisana lokalizacja, data rozpoczęcia i zakończenia rejestracji a także kod identyfikujący pracownika. Możemy również dodać do systemu MPK/umowę i pesel.

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie zakładki Zezwolenia na rejestrację. Pozwoli to na indywidulne podejście do każdego pracownika.

W zakładce znajdziemy wszystkie aktualne sposoby rejestracji zdarzeń w systemie RCPonlie.pl.

  • Rejestracja przez www
  • Rejestracja przez czytnik
  • Rejestracja przez aplikację
  • Rejestracja przez e-mail
  • Rejestracja przez sms

Należy pamiętać, że niektóre sposoby rejestracji zdarzeń są przypisane do konkretnego pakietu korzystania z usług. 

Dalej w kolejności przejdziemy do zakładki Uprawnia.

 

Właśnie ta funkcjonalność pozwala nadać odpowiednie uprawnienia pracownikom zatrudnionym w firmie. W naszym systemie rozróżniamy cztery stopnie uprawnień.

 

Zaczynając od najwyższego Menedżer z uprawnieniami administratora – jest to rodzaj uprawnienia stricte skierowany dla pracowników, którzy są współwłaścicielami firmy lub zajmują stanowiska najwyższe w hierarchii przedsiębiorstwa.

 

Kolejnym stopnień uprawnień jest Menedżer – w tym przypadku najczęściej udzielany pracownikom, którzy nie są właścicielami, lecz zajmują stanowiska kierownicze. Dzięki temu uprawnieniu pracownik posiada szereg możliwości pod kątem zarządzania pracownikami. Może edytować, dodawać, zarządzać danymi  w systemie.

 

Trzecim rodzajem uprawnień jest pracownik, który Może przeglądać swoje raport. Taki pracownik ma dostęp do panelu systemu RCPonline.pl. Może sprawdzić swoje aktywności, jest widoczny w raportach dodatkowo może widzieć statusy obecności a także edytować swoje zdarzenia.

 

Ostatnim wariantem uprawnień jest Nie może przeglądać swoich raportów. Jest to najniższy stopień uprawnień, sprowadza się do tego, że nie posiada możliwości przeglądania swoich raportów, nie może edytować harmonogramów ani zdarzeń. 

Następnie przejdziemy do przedostatniej funkcjonalności a mianowicie Urlopy – dane początkowe.

Ten rodzaj ustawień jest niezwykle pomocny, aby pracodawca mógł zadbać o aktualny stan dni urlopowych pracowników. Po wybraniu odpowiedniego roku możemy uzupełnić urlop zaległy, urlop wykorzystany oraz wykorzystany na żądanie. Możemy również odnotować, że jest to pierwsza praca dla tego pracownika, co wpłynie na ilość dni urlopowych. 

Ostatnia zakładka została wprowadzona do naszego systemu niedawno, jest w wersji beta. Otóż są to Nadgodziny – dane początkowe. W ramach tego ustawienia możemy odnotować ilość godzin, które wynikają z wypracowanych nadgodzin przez pracownika a nie zostały one ujęte bo nie były ewidencjonowane przez system rejestracji czasu pracy. 

Istnieje drugi sposób na wprowadzenie listy pracowników do systemu RCPonline.pl. Przypadnie on do gustu szczególnie tym firmom, którzy posiadają większą ilość pracowników. 

Ścieżka funkcjonalności: Konfiguracja, import, pracownicy.

Znajdziemy tam gotowy szablon z pliku Excel, który należy pobrać i uzupełnić wg. instrukcji opisanej w pliku. Następnie przesłać gotowy plik do systemu. Po imporcie nastąpi potwierdzenie, iż proces został pomyślnie zakończony.


Dodaj komentarz 0